Najnowsze posty na Forum
Z kategorii:

Książka o TDD mojego autorstwa jest do ściągnięcia za darmo z leanpub. Jest cały czas w trakcie pisania, ale już posiada ok. 160 stron. Dostępne formaty to mobi, pdf, epub i wersja on-line.

Książka o TDD na leanpub przez astralastral, 06 Aug 2014 20:15

W dziale Artykuły -> Projektowanie zamieszczać będę odnośniki do postów o TDD, które piszę na blogu Feelings Erased. Kto wie, może kiedyś zbierze się z tego jakaś książka…? :-)

Cykl postów o TDD przez astralastral, 29 May 2012 21:50

Po krótkich zmaganiach przeniosłem na wiki kolejną część mojej pracy dyplomowej. Tym razem na warsztat poszedł Rails 2. Nawet pomimo, że niedługo te informacje będą przestarzałe (w związku z szykowanym Ruby on Rails 3), może komuś jeszcze się przydadzą.

Efekt można podziwiać w dziale Artykuły.

Jakiś czas temu, na potrzeby wstępu teoretycznego do mojej pracy dyplomowej, przygotowałem krótkie i wybiórcze omówienie języka Ruby. Ostatnio doszedłem do wniosku, że może się to komuś przydać, ew. mogę zebrać jakieś głosy krytyki, zatem zdecydowałem się przerobić ten rozdział na artykuł i umieścić go w dziale Artykuły.

Pojawił się kolejny artykuł dotyczący zabaw z kodem, tym razem w C++. Zamieściłem tam proste przykłady na to, jak wykorzystując proste i znane techniki można osiągnąć fajne rezultaty.

Kolejny krótki artykuł przez astralastral, 06 Oct 2008 16:08

"Głośnym strzałem w swoją głowę rozpoczynam rzeź idiotów" - jak śpiewał Krzysiek Ostrowski. Atrykułem dotyczącym domknięć w języku C Sharp wznawiam po dlugim okresie milczenia działalność technojazdy. Wszystkich pozostałych autorów, po zakończeniu ich magisterek, zapraszam do publikowania swoich wynurzeń.

Przy okazji witam kolejnego członka - kobzyra. Kobzyr oszczędził członkom ZPP sporo wysiłku, przyszedł bowiem z gotowym planem zawładnięcia wszechświatem, który od dziś będzie konsekwentnie realizowany.

Technojazda wraca w tryby przez astralastral, 28 Sep 2008 20:34

Do działu Artykuły->Studia został dodany artykuł, który być może pomoże skonfigurować kodowanie utf-8 w całej aplikacji opartej na Struts, Hibernate i MySQL.

Nowy artykuł w dziale Studia przez astralastral, 10 Jan 2008 13:52

Jako że zbliża się pierwsza rocznica założenia technojazdy, pomyślałem, że warto by w końcu ruszyć kwestię standardu kodowania, który pojawił się na tej stronie chyba jako pierwsza inicjatywa. Dlatego też, po konsultacji z kilkoma członkami technojazdy, postanowiłem uznać za przyjęte te propozycje do standardu, które nie budziły specjalnych kontrowersji.

Efekt można podziwiać na stronie aktualnej wersji standardu.

Otrzymawszy od Jabola następne dwa pytania z RSO zdecydowałem, że poświęcę osobny artykuł na te pytania, tym bardziej, że wcześniej były w kalendarzu, gdzie mogły łatwo się zgubić.

Teraz przykładowe pytania z RSO są w dziale Studia

Pytania z RSO w osobnym artykule przez astralastral, 26 Sep 2007 20:15

W dziale Narzędzia pojawił się nowy artykuł, tym razem dotyczący całkiem ciekawego narzędzia do generowania kodu o nazwie Autogen.

Kolejny artykuł w dziale Narzędzia przez astralastral, 26 Sep 2007 18:02

W ramach rewizji wiki po wakacjach dokonałem drobnych poprawek:

  1. Wyrzuciłem informacje o ważnych aktualizacjach przy dwóch artykułach dotyczących Technik Kompilacji (i tak to, czy aktualizowano je rok czy pół roku temu nie ma już dla nikogo istotnego znaczenia)
  2. Pozmieniałem troszkę kategorie w artykule o wtyczkach do eclipse i dodałem kilka nowych wtyczek do spisu.
  3. Rozpocząłem nowy artykuł o pełnym wykorzystaniu platformy eclipse europa. Zapraszam do współpracy nad tym artykułem i podzielenia się swoją wiedzą.

W planach mam dokończenie jednego z artykułów, który rozpocząłem pół roku temu i zabrakło mi czasu/sił.

Jesienne porządki przez astralastral, 15 Sep 2007 12:53

Dodałem bardzo luźny artykuł na temat wtyczek do eclipse, bo zauważyłem, że ostatnio używam ich dość dużej ilości. Zachęcam każdego do dołożenia swoich trzech groszy.

Nowy artykuł w dziale Narzędzia przez astralastral, 24 Jun 2007 20:04

Szybki link do materiałów które mogą pomóc w nauce Architektury Komputerów 2:
http://cs.nyu.edu/~gottlieb/courses/2001-02-fall/arch/class-notes.html

Jeden szybki link przez astralastral, 22 Jun 2007 12:34

Od teraz można dodawać aktualności pisząc nowy wątek na forum w kategorii Aktualności. Dzięki temu przejściu możliwe jest wykorzystanie RSS, by dowiedzieć się o aktualnościach zamieszczonych na stronie głównej.

Aktualności przeniesione na forum przez astralastral, 21 Jun 2007 16:32

Sobota nie przejdzie, jak sądzę. Podejrzewam, że najlepszym terminem jest okno w czwartek. Choć mogę się mylić.

Czas leci, dyskusje trwają, a myśmy nic nie ustandaryzowali:P. Mimo, że mamy całe mnóstwo okienek na zajęciach, bardzo trudno jest zebrać wszystkich naraz.

Są różne pomysły na to kiedy i jak standaryzować, zatem proponuję, żeby każdy wypowiedział się co do terminu spotkań. Być może uda się ustalić coś, co będzie pasowało wszystkim.

Jeśli o mnie chodzi, to mnie pasuje nawet sobota:).

Pozdrawiam,
astral

Spotkanie standaryzacyjne - kiedy? przez astralastral, 13 Nov 2006 14:10

ja to napisalem w… hmmm 10 sek :P
SELECT "Hello World";

Re: Wątek demo: "hello world" w SQL przez jaboljabol, 15 Oct 2006 17:02

To dziwne, ja napisałem to w 2 minuty. Sprawdź jeszcze raz swój kompilator.

Pozdrawiam,
Roman

Re: Wątek demo: "hello world" w SQL przez astralastral, 14 Oct 2006 07:48

Witam!

Mój problem jest poważny, co z resztą widać po tonie w jakim się do Was zwracam.
Słuchajcieże, mówi się, że Hello World jest najprostszym programem w każdym języku, ale ja próbowałem napisać go w SQL i nic! Poradźcie, bo wpadnę w depresję!!

Pozdrawiam,
Ziutek

Wątek demo: "hello world" w SQL przez astralastral, 14 Oct 2006 07:46
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-Share Alike 2.5 License.